Študentke in študenti predmeta Interaktivnost in oblikovanje informacij so tudi letos pripravili številne interaktivne aplikacije, ki jih lahko tudi sami preizkusite. Spodaj je seznam projektov, ki delujejo prek spleta in jih lahko zaženete v brskalniku bodisi na računalniku ali pametnem telefonu.
Avtor: Matjaž Rupnik
Kleksografija je bila v 19. stoletju priljubljena otroška igra izdelovanja slik z risbami. Igra je na splošno vključevala vlivanje črnila na papir, pregibanje papirja in ogled slike, ki so nastale. Kleksografijo je pri svojem delu uporabljal tudi psihiater Hermann Rorschach.
Opomba: Stran uporabla self-signed certifikat. Dodajte stran med zaupanja vredne strani.
Avtorica: Jasmina Pegan
Persolini so režimsko-navdahnjeni filtri za Facebook in Instagram, ki uporabniku omogočajo, da svojo fotografijo svojega obraza vključijo v režimske propagandne vizualije. Projekt dpodbuja kritičen odnos do trenutnega dogajanja po svetu, ko se pojavlja vse več totalitarnih režimov. Za preizkus filtrov uporabite pametni telefon.
Filter 1 (Jurij Gagarin):
Odpri na Facebooku > | Odpri na Instagramu >
Filter 2 (Barack Obama):
Odpri na Facebooku > | Odpri na Instagramu >
Filter 3 (Francisco Franco):
Avtor: Jan Šmid
Za igranje te arkadne igrice ne potrebujete rok, saj jo boste igrali izključno s svojimi očmi. Uporabite pametni telefon.
Opomba: Za shranjevanje rezultatov, prikaz rezultatov ali igranje različice za več igralcev je potrebno dodati "https://83.212.82.139:8443/rooms" med zaupanja vredne strani, saj se uporablja self-signed certifikat.
Avtor: Aljaž Glavač
Filtri so pogosto uporabljena orodja glasbenih producentov, oblikovalcev zvoka (predstavljajo jedro subtraktivne sinteze) in didžejev. Aplikacija s speltno kamero omogoča, da s rokami upravljamo posamezne filtre ter tako skladbi odvzemamo določene frekvence (nizke, srednje in visoke frekvence). Vklopite kamero, izberite eno od skladb fakultetnega banda Banda FRIdom in zaženite predvajanje. Kamera bo sledila vaši roki – posamezen filter urejate tako, da roko postavite v eno izmed tretjin ekrana, s spreminjanjem navpičnega položaja roke pa boste upravljali odprtost filtra posameznega pasu.
Avtor: Tim Križnik
Dolina nelagodja (ang. uncanny) je pojem, ki je tesno povezan s teoretičnim ozadjem navidezne resničnosti. Projekt raziskuje pristope novodobne umetnosti, ki nastaja s pomočjo računalniskih tehnologij, skupaj s prepletanjem naprednih senzorskih sistemov za kreativno študijo interakcije človek–stroj.
Avtor: Arne Simonič
Igrica je didaktični pripomoček pri učenju igranja kitare, v kateri možiček teče in skače čez ovire (akorde). V ozadju se predvaja pesem, igralčeva naloga da z igranjem pravilnih akordov preskakuje ovire.
Avtor: Edi Čebokli
Cilj projekta je pretvorba risbe, ki jo nariše uporabnik, v fotorealistične slike.